понеділок, 23 березня 2020 р.

Вчитися ніколи не пізно!

Віртуальна школа ІКТ посідає в моїй системі самоосвіти важливе місце. Пройшла навчання на 5 курсах, наразі опановую 6. Боюся педагогічного старіння, тому  намагаюсь йти в ногу з часом. Майже все, чому навчилася,  використовую в роботі з учнями, колегами.


 Для освітян створять курс про дистанційне навчання.Курс буде доступний на інтернет-порталі для розміщення освітніх матеріалів із навчання громадян цифровим навичкам. Дивіться цифрова освіта.

понеділок, 6 січня 2020 р.

Що таке хмара слів Хмара слів (хмара тегів, або зважений список) – це візуальне відтворення списку слів, категорій, міток чи ярликів на єдиному спільному зображенні. За допомогою хмар слів можна візуалізувати термінологію з певної теми у більш наочний спосіб. Це сприяє швидкому запам'ятовуванню інформації. Залучення цього методу доречне на уроках з будь-якої навчальної дисципліни. Word Art (Tagul) Word Art – багатофункціональний англомовний сервіс для створення хмар слів. З його допомогою можна створювати яскраві хмари різної форми. Однак недоліком цієї програми є певне спотворення шрифтів при відображенні кирилиці. WordArt – програма, яка була створена у 2009 році під назвою Tagul та перейменована у 2017 році. Ключові переваги Word Art: для створення хмари текст можна або додати вручну, або за вказаним посиланням; розширені налаштування дозволяють змінювати у відображенні хмари ряд параметрів (основну форму, добирати комбінацію з 8 кольорів, шрифти, орієнтування слів, колір фону тощо); можливість відображення певних слів виключно обраним кольором; безкоштовне скачування зображень у форматі jpg чи png (скачування векторного зображення платне). Можливості використання хмари слів на уроці: в «хмару» можна "зашифрувати" тему уроку, яку учні повинні визначити; «хмара» може слугувати в якості опорного конспекту для подачі нового матеріалу чи його узагальнення; можна запропонувати дітям прочитати в «хмарі» головне питання, на яке необхідно знайти відповідь протягом уроку; скласти речення або розповідь, використовуючи якомога більше слів з «хмари»; впізнати твір за текстом; показати «хмару», складену зі слів, що відповідають темі уроку, і попросити пояснити їх зміст; перетворити нудний текст в цікаву головоломку; написати зашифровану листівку героєві твору чи письменнику; зробити "хмарку" підказок до художнього твору чи оглядової теми; повторити основні поняття теми, що вивчаєтся.